Apap Przeziebienie 8 saszetek MAX

Apap Przeziebienie 8 saszetek MAX

Login to view price

Apap przeziębienie to lek w formie proszku do sporządzania roztworu doustnego. Apap przeziębienie zawiera 3 składniki aktywne: paracetamol, witaminę C oraz chlorowodorek fenylefryny. Złożony skład leku powoduje, że działa on kompleksowo w przypadku przeziębienia lub grypy oraz stanów grypopodobnych. Apap przeziębienie działa przeciwgorączkowo, przeciwbólowo a także udrożnia nos.

Skład

Substancjami czynnymi leku są: paracetamol (Paracetamolum), kwas askorbowy (Acidum ascorbicum), fenylefryny chlorowodorek (Phenylephrini hydrochloridum).

1 saszetka zawiera 650 mg paracetamolu, 50 mg kwasu askorbowego, 10 mg chlorowodorku fenylefryny.

Substancje pomocnicze: sacharoza, kwas cytrynowy bezwodny, cytrynian sodu, aromat cytrynowy 87A069, aromat cytrynowy 875060, acesulfam K, aromat cytrynowy 501.476/AP0504, aromat cytrynowy 875928, aspartam, żółcień chinolinowa.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze przyjmować zgodnie z opisem w ulotce dla pacjenta lub według wskazań lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

  • Lek stosuje się doustnie, po rozpuszczeniu zawartości saszetki w szklance gorącej wody.
  • Jeśli po upływie 3 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy zwrócić się do lekarza.

Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: 1 saszetka co 4-6 godzin.
Maksymalna dawka dobowa wynosi 6 saszetek.

Działanie

Lek łagodzi objawy przeziębienia, grypy i chorób grypopodobnych.

Wskazania

Wskazaniem do stosowania leku jest krótkotrwałe łagodzenie objawów przeziębienia, grypy i zakażeń grypopodobnych, takich jak: gorączka, bóle głowy, gardła, bóle mięśniowe i kostno-stawowe oraz objawów obrzęku błony śluzowej nosa występujących w przeziębieniu, grypie.

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku Apap przeziębienie:

  • jeśli pacjent ma uczulenie na którąkolwiek substancję czynną, aminy sympatykomimetyczne, lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku.
  • jeśli występują następujące schorzenia: niestabilna choroba wieńcowa, zaburzenia rytmu serca, wysokie ciśnienie tętnicze, wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej i reduktazy methemoglobinowej, ciężka niewydolność wątroby lub nerek, wirusowe zapalenie wątroby, choroba alkoholowa, fenyloketonuria (ze względu na zawartość aspartamu), nadczynność tarczycy, jaskra z wąskim kątem przesączania,
  • w czasie stosowania leków z grupy inhibitorów monoaminooksygenazy MAO (stosowane w leczeniu niedociśnienia tętniczego oraz w depresji) i w okresie 14 dni od zaprzestania ich stosowania,
  • w skojarzeniu z trójpierścieniowymi lekami przeciwdepresyjnymi,
  • w czasie przyjmowania zydowudyny (lek stosowany w leczeniu zakażenia wirusem HIV),
  • u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, Apap przeziębienie może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Możliwe działania niepożądane: zaburzenia skóry i tkanki podskórnej: reakcje alergiczne (świąd, pokrzywka); zaburzenia układu immunologicznego: reakcje nadwrażliwości aż do objawów wstrząsu anafilaktycznego (objawiającego się zaburzeniami świadomości, bladością skóry, spadkiem ciśnienia krwi, poceniem, wytwarzaniem małej ilości moczu, przyspieszonym oddechem, obrzękami); zaburzenia żołądka i jelit: nudności, wymioty, zaburzenia trawienia, pieczenie w nadbrzuszu, suchość w jamie ustnej; zaburzenia układu krążenia: podwyższenie ciśnienia tętniczego, tachykardia (przyspieszone bicie serca), zaburzenia rytmu serca, bladość skóry i błon śluzowych; zaburzenia układu oddechowego, klatki piersiowej i śródpiersia: zaburzenia oddychania, napad astmy oskrzelowej; zaburzenia nerek i dróg moczowych: zaburzenia oddawania moczu, kolka nerkowa, martwica brodawek nerkowych, zaburzenia układu nerwowego: niepokój, bezsenność; zaburzenia psychiczne: omamy, lęk, nerwowość; zaburzenia krwi i układu chłonnego: granulocytopenia (zmniejszona liczba pewnego rodzaju krwinek białych we krwi), agranulocytoza (brak pewnego rodzaju krwinek białych we krwi), trombocytopenia (zmniejszenie liczby płytek krwi).
W przypadku krótkotrwałego stosowania leku działania niepożądane występują rzadko.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przed rozpoczęciem stosowania leku należy skonsultować się z lekarzem, jeśli pacjent cierpi na: niewydolność wątroby i nerek, astma oskrzelowa, rozrost gruczołu krokowego, zespół Raynaud'a, chorobę wieńcową, cukrzycę.

Lek zawiera aspartam, który jest źródłem fenyloalaniny. Może być szkodliwy dla pacjentów z fenyloketonurią.

Lek zawiera cukier - sacharozę. Jedna saszetka zawiera 1,981 g sacharozy co odpowiada ok. 0,2 wymiennika węglowodanowego. Pacjenci, u których stwierdzono nietolerancję niektórych cukrów powinni przed zastosowaniem leku skontaktować się z lekarzem.

Przechowywanie:

  • Przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
  • Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach, stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Apap przeziębienie może wchodzić w interakcje z:

  • paracetamolem zawartym w innych produktach - ryzyko przedawkowania;
  • fenylefryną lub pseudoefedryną (stosowane w objawowym leczeniu nieżytu nosa, czyli kataru);
  • inne sympatykomimetyki lub inhibitory MAO (stosowane w leczeniu niedociśnienia tętniczego oraz w depresji);
  • zydowudyną (lek przeciwwirusowy stosowany w leczeniu zakażeń wirusem HIV);
  • trójpierścieniowymi lekami przeciwdepresyjnymi;
  • innymi lekami przeciw grypie, przeziębieniu i lekami zmniejszającymi przekrwienie błony śluzowej,
  • lekami przeciwzakrzepowymi;
  • lekami przeciwpadaczkowymi;
  • barbituranami (lekami działającymi nasennie i uspokajająco);
  • lekami indukującymi enzymy mikrosomowe;
  • lekami obniżającymi ciśnienie tętnicze;
  • indometacyną;
  • antagonistami receptorów beta-adrenergicznych;
  • metoklopramidem;
  • cholinolitykami;
  • glinem (występuje w niektórych produktach zobojętniających sok żołądkowy), żelazem - kwas askorbowy zmniejsza wchłanianie ich.

Stosowanie leku z jedzeniem i piciem

Pokarm nie zmniejsza wchłaniania leku. Nie należy pić alkoholu w czasie przyjmowania leku, ze względu na ryzyko toksycznego uszkodzenia wątroby.

Ciąża i karmienie piersią

W ciąży i w okresie karmienia piersią lub gdy istnieje podejrzenie, że kobieta jest w ciąży, lub gdy planuje ciążę, przed zastosowaniem tego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Leku Apap przeziębienie nie należy stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Leku APAP Przeziębienie nie należy podawać dzieciom w wieku poniżej 12 lat.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn

W czasie stosowania leku należy zachować ostrożność w trakcie prowadzenia pojazdów i obsługiwania urządzeń mechanicznych.

The common cold apap is a powder medicine for oral solution. The common cold apap contains 3 active ingredients: paracetamol, vitamin C and phenylephrine hydrochloride. Due to the complex composition of the drug, it works comprehensively in the case of colds or flu and flu-like conditions. A cold apap has an antipyretic and analgesic effect and also clears the nose.

Composition
The active substances of the drug are: paracetamol (Paracetamolum), ascorbic acid (Acidum ascorbicum), phenylephrine hydrochloride (Phenylephrini hydrochloridum).

1 sachet contains 650 mg of paracetamol, 50 mg of ascorbic acid, 10 mg of phenylephrine hydrochloride.

Excipients: sucrose, citric acid anhydrous, sodium citrate, lemon flavor 87A069, lemon flavor 875060, acesulfame K, lemon flavor 501.476 / AP0504, lemon flavor 875928, aspartame, quinoline yellow.

Dosage
Always take this medicine exactly as described in the package leaflet or as directed by your doctor or pharmacist. Check with your doctor or pharmacist if you are unsure.

The drug is administered orally, after dissolving the contents of the sachet in a glass of hot water.
If after 3 days there is no improvement or the patient feels worse, see a doctor.

The drug is administered orally, after dissolving the contents of the sachet in a glass of hot water.
If after 3 days there is no improvement or the patient feels worse, see a doctor.
Adults and children over 12 years of age: 1 sachet every 4-6 hours.
The maximum daily dose is 6 sachets.

Action
The drug relieves the symptoms of colds, flu and flu-like diseases.

Indications
The indication for the use of the drug is the short-term relief of symptoms of colds, flu and flu-like infections, such as: fever, headaches, throat, muscle and joint pain and symptoms of nasal mucosa swelling occurring in colds, flu.

Contraindications
Do not take Apap for colds:

if you are allergic to any of the active substances, sympathomimetic amines, or any of the other ingredients of this medicine.
if you have the following diseases: unstable coronary artery disease, heart rhythm disturbances, high blood pressure, congenital deficiency of glucose-6-phosphate dehydrogenase and methaemoglobin reductase, severe liver or kidney failure, viral hepatitis, alcoholism, phenylketonuria (due to the content of aspartame) , overactive thyroid glaucoma, narrow-angle glaucoma
while taking drugs from the group of MAO monoamine oxidase inhibitors (used in the treatment of hypotension and depression) and within 14 days of discontinuing their use,
in combination with tricyclic antidepressants,
while taking zidovudine (medicine used to treat HIV infection)
in children under 12 years of age.
Side effects
Like all medicines, Apap cold can cause side effects, although not everybody gets them.
Possible side effects: skin and subcutaneous tissue disorders: allergic reactions (itching, urticaria); disorders of the immune system: hypersensitivity reactions up to the symptoms of anaphylactic shock (manifested by impaired consciousness, pale skin, drop in blood pressure, sweating, production of a small amount of urine, rapid breathing, edema); gastrointestinal disorders: nausea, vomiting, digestive disorders, upper abdominal burning sensation, dry mouth; circulatory system disorders: increase in blood pressure, tachycardia (increased heart rate), abnormal heart rhythm, pale skin and mucous membranes; respiratory, thoracic and mediastinal disorders: breathing disorders, bronchial asthma attack; disorders of the kidneys and urinary tract: disorders of urination, renal colic, necrosis of renal papillae, disorders of the nervous system: anxiety, insomnia; mental disorders: hallucinations, anxiety, nervousness; blood and lymphatic system disorders: granulocytopenia (reduced number of a certain type of white blood cells in the blood), agranulocytosis (lack of a certain type of white blood cells in the blood), thrombocytopenia (reduced number of platelets).
Side effects are rare in the case of short-term use of the drug.

Warnings and Precautions
Before using the drug, consult your doctor if you suffer from: liver and kidney failure, bronchial asthma, prostatic hyperplasia, Raynaud's syndrome, coronary artery disease, diabetes.

The drug contains aspartame, which is a source of phenylalanine. May be harmful for patients with phenylketonuria.

The drug contains sugar - sucrose. One sachet contains 1.981 g of sucrose, which corresponds to approx. 0.2 carbohydrate exchanger. Patients with known intolerance to some sugars should consult a doctor before taking the drug.

Storage:

Keep out of the sight and reach of children.
Store below 25 ° C.
Use of other drugs

Tell your doctor about all the drugs you are taking or have recently taken, and about the drugs you plan to use.

The common cold apap can interact with:

paracetamol contained in other products - risk of overdose;
phenylephrine or pseudoephedrine (used to treat symptomatic treatment of rhinitis);
other sympathomimetics or MAO inhibitors (used to treat hypotension and depression);
zidovudine (an antiviral medicine to treat HIV infection);
tricyclic antidepressants;
other anti-flu, cold and decongestants,
anticoagulants;
antiepileptic drugs;
barbiturates (medicines with a sleep-inducing effect and sedation);
drugs that induce microsomal enzymes;
drugs to lower blood pressure;
indomethacin;
beta-adrenergic receptor antagonists;
metoclopramide;
cholinolytics;
aluminum (found in some antacids), iron - ascorbic acid reduces their absorption.
Taking the drug with food and drink
Food does not reduce drug absorption. You should not drink alcohol while taking this medicine because of the risk of toxic liver damage.

Pregnancy and breastfeeding
Ask your doctor or pharmacist for advice before taking this medicine if you are pregnant or breastfeeding, or if you think you are pregnant or are planning to become pregnant.

Apap cold should not be used during pregnancy and breastfeeding.

Use of the drug in children and adolescents
APAP Cold should not be given to children under 12 years of age.

Driving and operating machinery
When taking the drug, caution should be exercised when driving or operating machinery.

More Information
Value 10000IU
Write Your Own Review
You're reviewing:Apap Przeziebienie 8 saszetek MAX